Przejdź do treści

Webinarium. Podstawy Klasyfikacji Towarów – Ogólne Reguły Interpretacji Nomenklatury Scalonej III

399  +VAT

Termin: 2.10.2023

Webinarium

Cykl trzech 1,5 godzinnych praktycznych webinarów ma na celu przybliżenie podstawowych zasad klasyfikacji towarowej według Systemu Zharmonizowanego i Nomenklatury Scalonej. Szczegółowe omówienie Reguły 4, Reguły 5 oraz podsumowanie całości cyklu.

Trzeci z cyklu trzech webinarów, podczas których uznani eksperci w zakresie klasyfikacji i jednocześnie doradcy podatkowi w przystępny sposób przedstawią informacje na temat Ogólnych Reguł Interpretacji Nomenklatury Scalonej (tzw. ORINS).

Można skorzystać z pełnego cyklu trzech webinarów lub wybrać jeden albo dwa, według swoich preferencji zawodowych.

Znajomość ORINS jest niezbędna w dla prawidłowego poruszania się po zagadnieniach klasyfikacyjnych. Webinar będzie przedstawiać to zagadnienie zarówno od strony teoretycznej, jak i na przykładach praktycznych.

Webinar ma na celu zarówno wprowadzenie w świat klasyfikacji towarowej osób początkujących, ugruntowanie wiedzy osób średniozaawansowanych w tematyce klasyfikacji towarów, jak również przypomnienie i weryfikację wiedzy i umiejętności osób zaawansowanych w zagadnieniach klasyfikacyjnych.

Bez znajomości ORINS nie jest możliwe prawidłowe i pewne zaklasyfikowanie towarów do określonego kodu CN – co może mieć poważne skutki w wielu aspektach działalności przedsiębiorstwa, m.in. przy:
• realizacji obowiązków celnych w przywozie lub wywozie
• wypełnieniu obowiązków podatkowych w VAT lub akcyzie
• prawidłowym deklarowaniu danych w systemie INTRASTAT
• potwierdzaniu pochodzenia towarów
• ustalaniu obowiązków w eksporcie lub imporcie towarów np. jako towarów podwójnego zastosowania lub podlegającym sankcjom handlowym np. w kontekście przepisów UE nakładanych w związku z agresją Rosji i działaniami Białorusi względem Ukrainy
• przekazywaniu danych kontrahentom biznesowym.

 

Wykładowcy

Piotr Pogorzelski – licencjonowany doradca podatkowy, ekonomista, doświadczony ekspert przez kilkadziesiąt lat związany z polską administracją celną. Zajmuje się zagadnieniami merytorycznymi z zakresu szeroko rozumianego prawa celnego. Autor i współautor aktualnego kształtu polskiej i unijnej polityki celnej. Wdrażał w Polsce Zharmonizowany System Oznaczania i Kodowania Towarów oraz Nomenklaturę Scaloną UE. Nadzorował Wdrożenie Zintegrowanej Taryfy Celnej ISZTAR. Doświadczony dydaktyk, autor programów i scenariuszy szkoleń z zakresu prawa celnego. Aktywny uczestnik i prelegent wielu konferencji krajowych i międzynarodowych poświęconych problematyce celnej. Autor licznych publikacji z zakresu problematyki celnej. Partner w ATNEO.

Piotr Sikorski – licencjonowany doradca podatkowy, prawnik, ekspert ds. ceł i handlu międzynarodowego z wieloletnim doświadczeniem w obszarze ceł, zagadnień z zakresu taryfy celnej i klasyfikacji taryfowej oraz wartości celnej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie wieloletniej pracy w Ministerstwie Finansów, a następnie w firmach doradczych. Obecnie, od kilku lat działa jako  ekspert w ATNEO i z sukcesami wspiera Klientów w najtrudniejszych i najbardziej złożonych sprawach podatkowych i klasyfikacyjnych. W ostatniej edycji rankingu firm doradztwa podatkowego organizowanym przez Rzeczpospolitą został wyróżniony jako rekomendowany doradca w zakresie postępowań podatkowych.

Program

Wstęp

Reguła 4 – towary najbardziej zbliżone.

Reguła 5

  • Reguła 5a – futerały, skrzynki, pudełka i podobne pojemniki normalnie sprzedawane z towarem.
  • Reguła 5b – materiały opakowaniowe i pojemniki opakowaniowe.

Rola uwag do sekcji i działów Taryfy celnej.

Podsumowanie

  • Zastosowanie ORINS – cel i przeznaczenie.
  • O czym należy pamiętać oprócz ORINS, aby prawidłowo zaklasyfikować towary? (Reguła 0).

Informacje organizacyjne

Termin szkolenia: 2 października 2023 r., w godzinach 10.00 – 11.30

Webinarium zostanie przeprowadzone w formule on-line, za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Zaproszenia zawierające link do udziału w webinarium zostaną wysłane na wskazane w formularzu zgłoszeniowym adresy mailowe uczestników.

Cena: Cena udziału 1 osoby w webinarium wynosi 399 zł netto (+ VAT).

W cenie zapewniamy:
– uczestnictwo w szkoleniu za pośrednictwem platformy ClickMeeting

Warunkiem uczestnictwa w webinarium jest:

– przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: neoakademia@neoakademia.pl

– uzyskanie od Organizatora potwierdzenia rezerwacji udziału w webinarium

– uiszczenie przedpłaty za udział w szkoleniu w terminie do dnia 30 września 2023 r.

Przedpłaty, obejmującej 100 % ceny udziału w szkoleniu, należy dokonać na konto:

NeoAkademia Sp. z o.o., ul. Śniadeckich 17, 00-654 Warszawa
mBank S.A. 56 1140 2004 0000 3902 7904 9193 tytułem: udział (ilość osób) w webinarium w dn. 2 październka 2023 r. (wskazać jeden, wybrany termin)

Na Państwa życzenie prześlemy proformę na kwotę przedpłaty (w razie potrzeby prosimy o taką informację wraz z przesłaniem  formularza zgłoszeniowego).

W przypadku braku możliwości uiszczenia przedpłaty bardzo prosimy o kontakt w celu ustalenia indywidualnego podejścia w zakresie rozliczeń finansowych.