Jak sięgać po zewnętrzne środki finansowe na działania lub rozwój organizacji? Gdzie i jak szukać informacji? Jak właściwie przygotować wniosek o dofinansowanie?
Jeśli zadajesz sobie te pytania, to ten cykl webinariów jest właśnie dla Ciebie. W czasie czterech spotkań pokażemy, jak napisać wniosek, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie grantu. Webinaria adresowane są do osób zaczynających pracę z wnioskami lub mających za sobą pierwsze doświadczenia, ale chcących usystematyzować lub pogłębić wiedzę o przygotowaniu wniosków.
Kup pakiet czterech webinarów za jedyne 599 PLN + VAT!
Webinar 1: Od koncepcji do projektu – 16 października 2023
Webinar 2: Czytanie regulaminów – 23 października 2023
Webinar 3: Cele, rezulaty, wskaźniki – 30 października 2023
Webinar 4: Harmonogram, budżet – 6 listopada 2023
Szczegółowy opis każdego webinaru – patrz program.
W pakiecie taniej! 599 PLN + VAT zamiast 796 PLN + VAT!
Jeśli jednak chcesz skorzystać z pojedynczego webinaru, zapraszamy także:
0. Intro. Od czego zacząć? /bezpłatny webinar/ – zobacz
1. Od koncepcji do projektu /199 + VAT/ – zobacz
2. Czytanie regulaminu: na co zwracać uwagę? /199 + VAT/ – zobacz
3. Cele, rezultaty wskaźniki /199 + VAT/ – zobacz
4. Harmonogram i budżet /199 + VAT/ – zobacz
Prowadząca

Małgorzata Mostek
Koordynatorka projektów kulturalnych, kulturoznawczyni, praktyczka. W latach 2010-2015 współpracowniczka Instytutu Adama Mickiewicza odpowiedzialna za produkcję blisko 100 projektów teatralnych oraz promocyjnych za granicą, w latach 2014-2018 wicedyrektorka ds. administracyjnych i finansowych w teatrach: w Kaliszu, Bielsku-Białej oraz Żydowskim w Warszawie. Pracowała jako specjalistka ds. pozyskiwania funduszy w Teatrze Ateneum oraz jako koordynatorka ds. finansowych w projektach finansowanych z UE w Teatrze Powszechnym. Prowadzi konsultacje z przygotowania wniosków o granty, opracowania strategii organizacji oraz zarządzania projektami. Jest tutorką w programie wzmacniania pracowników i pracowniczek warszawskich domów kultury prowadzonym przez Staromiejski Domu Kultury, wykłada w IBL PAN na studiach podyplomowych „Zarządzanie kulturą”. Jest założycielką inicjatywy ekoinstytucja.pl na rzecz zielonej transformacji w sektorze kultury.
Program
Webinar 1: od koncepcji do projektu
16 października 2023
„Bez problemu nie ma projektu.” W czasie tego webinaru przyjrzymy się temu, jak właściwie określić punkt wyjścia we wniosku o dofinansownie, czyli jak zdiagnozować potrzeby grupy, do której adresujemy swoje działania. Porozmawiamy także o tym, jak dopasować projekt do programu dotacyjnego i dlaczego lepiej zaczynać od koncepcji a nie od regulaminu.
Webinar 2: czytanie regulaminów
23 października 2023
Webinar będzie dotyczył tego, w jaki sposób czytać regulaminy dotacyjne, żeby na późniejszych etapach nie popełnić błędów formalnych. Omówimy wytyczne oraz wnioski wzorcowe z kilku przykładowych programów. W czasie spotkania poruszymy także kwestię, w jaki sposób na podstawie informacji z regulaminu przygotować dobry opis syntetyczny projektu.
Webinar 3: cele, rezulaty, wskaźniki
30 października 2023
Skąd mamy wiedzieć, czy projekt został skutecznie zrealizowany? Właściwe określenie celów i oczekiwanych rezultatów projektu jest szczególnie istotnym elementem pracy z wnioskami. Omówimy kwestię wpisania projektu zarówno w założenia konkretnego programu grantowego, jak i w długofalowy rozwój organizacji.
Webinar 4: harmonogram, budżet
6 listopada 2023
Mamy koncepcję, opisy, cele i rezultaty – teraz czas na odpowiedź: jak to wszystko zrealizować? W ostatnim webinarze przyjrzymy się sposobom na konstruowanie budżetu i harmonogramu oraz temu, dlaczego to, co jest we wniosku, nie jest potem wystarczające do późniejszego przeprowadzenia projektu. Porozmawiamy także o najczęstszych błędach i o tym, jak ich unikać, wykorzystując wiedzę z wcześniejszych spotkań.