Przejdź do treści

Pozyskiwanie dofinansowania na projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne | Pakiet webinarów 1-4

796  +VAT

Terminy: 16.10.2023, 23.10.2023, 30.10.2023, 6.11.2023

Pakiet czterech webinarów

Pozyskiwanie dofinansowania na projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne. Pakiet czterech webinarów. 1. Od koncepcji do projektu. 2. Czytanie regulaminu: na co zwracać uwagę? 3. Cele, rezultaty wskaźniki. 4. Harmonogram i budżet.

Jak sięgać po zewnętrzne środki finansowe na działania lub rozwój organizacji? Gdzie i jak szukać informacji? Jak właściwie przygotować wniosek o dofinansowanie?

Jeśli zadajesz sobie te pytania, to ten cykl webinariów jest właśnie dla Ciebie. W czasie czterech spotkań pokażemy, jak napisać wniosek, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie grantu. Webinaria adresowane są do osób zaczynających pracę z wnioskami lub mających za sobą pierwsze doświadczenia, ale chcących usystematyzować lub pogłębić wiedzę o przygotowaniu wniosków.

Kup pakiet czterech webinarów za jedyne 599 PLN + VAT!

Webinar 1: Od koncepcji do projektu – 16 października 2023
Webinar 2: Czytanie regulaminów – 23 października 2023
Webinar 3: Cele, rezulaty, wskaźniki – 30 października 2023
Webinar 4: Harmonogram, budżet – 6 listopada 2023

Szczegółowy opis każdego webinaru – patrz program.

W pakiecie taniej! 599 PLN + VAT zamiast 796 PLN + VAT!

Jeśli jednak chcesz skorzystać z pojedynczego webinaru, zapraszamy także:

0. Intro. Od czego zacząć? /bezpłatny webinar/ – zobacz
1. Od koncepcji do projektu /199 + VAT/ – zobacz
2. Czytanie regulaminu: na co zwracać uwagę? /199 + VAT/ – zobacz
3. Cele, rezultaty wskaźniki /199 + VAT/ – zobacz
4. Harmonogram i budżet /199 + VAT/ – zobacz

Prowadząca

Małgorzata Mostek

Koordynatorka projektów kulturalnych, kulturoznawczyni, praktyczka. W latach 2010-2015 współpracowniczka Instytutu Adama Mickiewicza odpowiedzialna za produkcję blisko 100 projektów teatralnych oraz promocyjnych za granicą, w latach 2014-2018 wicedyrektorka ds. administracyjnych i finansowych w teatrach: w Kaliszu, Bielsku-Białej oraz Żydowskim w Warszawie. Pracowała jako specjalistka ds. pozyskiwania funduszy w Teatrze Ateneum oraz jako koordynatorka ds. finansowych w projektach finansowanych z UE w Teatrze Powszechnym. Prowadzi konsultacje z przygotowania wniosków o granty, opracowania strategii organizacji oraz zarządzania projektami. Jest tutorką w programie wzmacniania pracowników i pracowniczek warszawskich domów kultury prowadzonym przez Staromiejski Domu Kultury, wykłada w IBL PAN na studiach podyplomowych „Zarządzanie kulturą”. Jest założycielką inicjatywy ekoinstytucja.pl na rzecz zielonej transformacji w sektorze kultury.

Program

Webinar 1: od koncepcji do projektu
16 października 2023

„Bez problemu nie ma projektu.” W czasie tego webinaru przyjrzymy się temu, jak właściwie określić punkt wyjścia we wniosku o dofinansownie, czyli jak zdiagnozować potrzeby grupy, do której adresujemy swoje działania. Porozmawiamy także o tym, jak dopasować projekt do programu dotacyjnego i dlaczego lepiej zaczynać od koncepcji a nie od regulaminu.

Webinar 2: czytanie regulaminów
23 października 2023

Webinar będzie dotyczył tego, w jaki sposób czytać regulaminy dotacyjne, żeby na późniejszych etapach nie popełnić błędów formalnych. Omówimy wytyczne oraz wnioski wzorcowe z kilku przykładowych programów. W czasie spotkania poruszymy także kwestię, w jaki sposób na podstawie informacji z regulaminu przygotować dobry opis syntetyczny projektu.

Webinar 3: cele, rezulaty, wskaźniki
30 października 2023

Skąd mamy wiedzieć, czy projekt został skutecznie zrealizowany? Właściwe określenie celów i oczekiwanych rezultatów projektu jest szczególnie istotnym elementem pracy z wnioskami. Omówimy kwestię wpisania projektu zarówno w założenia konkretnego programu grantowego, jak i w długofalowy rozwój organizacji.

Webinar 4: harmonogram, budżet
6 listopada 2023

Mamy koncepcję, opisy, cele i rezultaty – teraz czas na odpowiedź: jak to wszystko zrealizować? W ostatnim webinarze przyjrzymy się sposobom na konstruowanie budżetu i harmonogramu oraz temu, dlaczego to, co jest we wniosku, nie jest potem wystarczające do późniejszego przeprowadzenia projektu. Porozmawiamy także o najczęstszych błędach i o tym, jak ich unikać, wykorzystując wiedzę z wcześniejszych spotkań.

Informacje organizacyjne

Terminy szkoleń:
16 października 2023,
23 października 2023,
30 października 2023,
6 listopada 2023 r.

Wszystkie webinary w godzinach: 10.00-11:30.

Cena: Cena udziału 1 osoby w 4 szkoleniach wchodzących w skład pakietu wynosi 599 zł netto (+ VAT).

W cenie szkolenia zapewniamy:
– zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w formie elektronicznej

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest:
1. przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: neoakademia@neoakademia.pl
2. uzyskanie od Organizatora potwierdzenia rezerwacji udziału w szkoleniu
3. uiszczenia przedpłaty za udział w szkoleniach w terminie do dnia 23.09.2023 r

Przedpłaty, obejmującej 100 % ceny udziału w pakiecie szkoleń, należy dokonać na konto:
NeoAkademia Sp. z o.o., ul. Śniadeckich 17, 00-654 Warszawa
mBank S.A. 56 1140 2004 0000 3902 7904 9193
Tytułem: udział (ilość osób) w pakiecie szkoleń Pozyskiwanie dofinansowania.

Na Państwa życzenie prześlemy proformę na kwotę przedpłaty (w razie potrzeby prosimy o taką informację wraz z przesłaniem formularza zgłoszeniowego).

W przypadku braku możliwości uiszczenia przedpłaty bardzo prosimy o kontakt w celu ustalenia indywidualnego podejścia w zakresie rozliczeń finansowych.