Przejdź do treści

Kontrakty i zamówienia a KSeF

249  +VAT

Termin: 25.10.2023

Szkolenie online

Praktyczne szkolenie, które wyjaśni m.in.: jak przygotować kontrakty i zamówienia do faktur wystawianych w KSeF? Jak kształtować zasady odpowiedzialności za faktury wystawiane w ramach obligatoryjnego KSeF? Jakie klauzule mogą być przydatne a jakich unikać?

Niezwykle szeroko ujęte szkolenie dla wszystkich podatników VAT – a w szczególności dla pracowników firm o licznym gronie kontrahentów (w tym kontrahentów zagranicznych). Szkolenie przeznaczone zwłaszcza dla osób obsługujących faktury i płatności (księgowość) oraz osób zajmujących się kształtowaniem relacji handlowych (działy zakupów i sprzedaży).

Praktyczne ujęcie tematyki pozwoli wskazać wyzwania, ale również rozwiązania, pojawiające się przy wdrażaniu KSeF – w kontekście specyfiki postanowień umownych związanych z zasadami fakturowania i rozliczania transakcji.

Prowadzący

Jakub Jaros

Prawnik, Dyrektor w ATNEO Doradztwo Cło Podatki Prawo – kancelarii wyróżnionej w prestiżowym rankingu firm doradztwa podatkowego – World Tax ITR (International Tax Review) oraz Dyrektor w Centrum Klasyfikacji Towarów i Usług. Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w obszarze podatku VAT, a zwłaszcza zagadnień związanych ze stosowaniem prawidłowych stawek VAT oraz klasyfikacją towarów i usług. Doświadczenie zdobywał m.in. w jednej z firm tzw. wielkiej czwórki, obsługując jedną z największych sieci franczyzowych w Polsce w zakresie stawek VAT. Zaangażowany w wiele postępowań przed organami podatkowymi i statystycznymi oraz sądami administracyjnymi. W codziennej praktyce udziela bieżącego wsparcia w powyższych obszarach. Autor i współautor licznych publikacji dotyczących stawek VAT.

Mateusz Sasinowski

Prawnik, starszy konsultant w Atneo, specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku od towarów i usług. Brał udział w licznych projektach doradczych dla podmiotów z branży FMCG, TSL, finansowej, energetycznej oraz budowlanej. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w jednej z największych firm doradczych w Polsce.

 

Program

1. Przesłanie faktury w KSeF a dotychczasowe zobowiązania do dostarczenia faktury w innej formie (np. elektronicznej).
2. Faktury ustrukturyzowane a terminy płatności.
3. Obligatoryjny KSeF a faktury dla kontrahentów zagranicznych.
4. Jak dostosować kontrakty / zamówienia do faktur ustrukturyzowanych?
5. Podmioty wystawiające faktury poza KSeF – odpowiedzialność za odliczenie VAT.
6. Informacje o umowach / warunkach dostaw w fakturze ustrukturyzowanej.

Informacje organizacyjne

Termin szkolenia: 25 października 2023 r., w godzinach: 10.00-11.30.

Szkolenie zostanie przeprowadzone w formule online, za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Zaproszenia zawierające link do udziału w szkoleniu zostaną wysłane na wskazane w formularzu zgłoszeniowym adresy mailowe uczestników

Cena: Cena udziału 1 osoby w szkoleniu wynosi 249 zł netto (+ VAT).

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest:

– przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: neoakademia@neoakademia.pl

– uzyskanie od Organizatora potwierdzenia rezerwacji udziału w szkoleniu

– uiszczenia przedpłaty za udział w szkoleniu w terminie do dnia 18.10.2023 r.

Przedpłaty, obejmującej 100 % ceny udziału w szkoleniu, należy dokonać na konto:

NeoAkademia Sp. z o.o., ul. Śniadeckich 17, 00-654 Warszawa
mBank S.A. 56 1140 2004 0000 3902 7904 9193 tytułem: udział (ilość osób) w szkoleniu w dn. 25.10.2023 r.

Na Państwa życzenie prześlemy proformę na kwotę przedpłaty (w razie potrzeby prosimy o taką informację wraz z przesłaniem formularza zgłoszeniowego).

W przypadku braku możliwości uiszczenia przedpłaty bardzo prosimy o kontakt w celu ustalenia indywidualnego podejścia w zakresie rozliczeń finansowych.