W ramach tego szkolenia online uczestnicy zdobędą wiedzę jak skuteczne zastrzegać tajemnicę przedsiębiorstwa w ofertach i innych dokumentach składanych w postępowaniu – tak aby Zamawiający czy też konkurencyjny Wykonawca nie mogli doprowadzić do odtajnienia tych informacji. Uczestnicy szkolenia poznają zasady i przesłanki ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa w postępowaniach oraz praktyczne aspekty tego jak chronić informacje niejawne.
Prowadzący
Katarzyna Buchowiecka
Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie w dziedzinie zamówień publicznych zdobywa nieprzerwanie od 1997 roku – zarówno w renomowanych kancelariach prawnych, jak i wprost na salach sądowych. Autorka publikacji z zakresu prawa zamówień publicznych, z doświadczeniem dydaktycznym w tym zakresie.
Aktualnie główny obszar jej specjalizacji stanowi obsługa procesu udzielania i pozyskiwania zamówień publicznych – w tym zakresie świadczy kompleksowe usługi zarówno dla Wykonawców, jak i Zamawiających.
Z powodzeniem prowadzi postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą. Na jej koncie znajduje się już kilkaset spraw, z których większość została rozstrzygnięta na korzyść Klienta.
Katarzyna Baran
Absolwentka i coroczna stypendystka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2020 roku Członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Aktualnie główny obszar jej specjalizacji stanowi prawo cywilne oraz prawo gospodarcze – w tym prawo zamówień publicznych. Doradza Klientom w przygotowaniu strategii działań procesowych, zarówno w postępowaniu przedsądowym, jak i sądowym. W zakresie zamówień publicznych współpraca obejmuje świadczenie usług prawnych w sprawach dotyczących stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych zarówno od strony Wykonawców, jak i Zamawiających.
Program
1. Omówienie zasady jawności postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
2. Omówienie definicji tajemnicy przedsiębiorstwa na gruncie przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
3. Omówienie przesłanek objęcia określonych informacji klauzulą tajemnicy przedsiębiorstwa na gruncie ustawy Pzp.
4. Obowiązki Wykonawcy w zakresie skutecznego zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa, czyli jak sporządzić prawidłowe uzasadnienie utajnienia.
5. Katalog dokumentów, które mogą zostać zastrzeżone przez Wykonawcę.
6. Jak zastrzec dokumenty składane po zakończeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, tj. w trakcie realizacji umowy.
7. Omówienie aktualnego orzecznictwa Krajowej Izby Odwoławczej.
8. Ewentualne odpowiedzi na pytania uczestników.