Webinarium, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jakie obowiązki ciążą na Zamawiającym w zakresie prawidłowego przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Nacisk merytoryczny zostanie położony na tryby konkurencyjne – tryby podstawowe oraz przetarg nieograniczony, które w praktyce są najczęściej stosowanymi procedurami.
Prowadzący
Katarzyna Buchowiecka
Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie w dziedzinie zamówień publicznych zdobywa nieprzerwanie od 1997 roku – zarówno w renomowanych kancelariach prawnych, jak i wprost na salach sądowych. Autorka publikacji z zakresu prawa zamówień publicznych, z doświadczeniem dydaktycznym w tym zakresie.
Aktualnie główny obszar jej specjalizacji stanowi obsługa procesu udzielania i pozyskiwania zamówień publicznych – w tym zakresie świadczy kompleksowe usługi zarówno dla Wykonawców, jak i Zamawiających.
Z powodzeniem prowadzi postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą. Na jej koncie znajduje się już kilkaset spraw, z których większość została rozstrzygnięta na korzyść Klienta.
Katarzyna Baran
Absolwentka i coroczna stypendystka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2020 roku Członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Aktualnie główny obszar jej specjalizacji stanowi prawo cywilne oraz prawo gospodarcze – w tym prawo zamówień publicznych. Doradza Klientom w przygotowaniu strategii działań procesowych, zarówno w postępowaniu przedsądowym, jak i sądowym. W zakresie zamówień publicznych współpraca obejmuje świadczenie usług prawnych w sprawach dotyczących stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych zarówno od strony Wykonawców, jak i Zamawiających.
Program
1. Jak zaplanować postępowanie i oszacować jego wartość?
2. Opis przedmiot zamówienia (jak nie popełnić błędów przy dokonywaniu opisu przedmiotu zamówienia, jak opisać kryteria równoważności i przedmiotowe środki dowodowe).
3. Wymagania podmiotowe – warunki udziału w postępowaniu, obligatoryjne i fakultatywne przesłanki wykluczenia, zasady polegania na zasobach podmiotu trzeciego, podmiotowe środki dowodowe.
4. Kryteria oceny ofert – jak je prawidłowo sformułować oraz ocenić.
5. Praktyczne aspekty postępowania w trybie podstawowym (negocjacje, publikacje, terminy).
6. Najważniejsze kwestie procedury unijnej (analiza potrzeb i wymagań, procedura odwrócona, publikacje, terminy).
7. Protokół postępowania oraz zasada jawności postępowania w kontekście obowiązku Zamawiającego do udostępniania dokumentów na wniosek Wykonawcy.
8. Odpowiedzi na pytania uczestników.