Przejdź do treści
POLECAMY!

Podróż przez cło, podatki i prawo w handlu międzynarodowym – Wrocław

4170  +VAT

Termin: 9-11 października 2024

Szkolenie stacjonarne

Szkolenie stacjonarne w centrum Wrocławia adresowane do przedstawicieli importerów i eksporterów. Przez 3 dni uczestnicy zgłębią kluczowe zagadnienia celne, podatkowe i prawne związane z międzynarodowymi transakcjami handlowymi. Zdobędą praktyczną wiedzę o obowiązkach eksporterów i importerów, współpracy z agencjami celnymi, konsekwencjach naruszeń sankcji oraz reformach unijnych wpływających na handel.

Stacjonarne szkolenie dla importerów i eksporterów w zabytkowym centrum Wrocławia. Przez 3 dni uczestnicy poznają kluczowe zagadnienia celne, podatkowe i prawne niezbędne do zarządzania międzynarodowymi transakcjami handlowymi.

Szkolenie zostało zaprojektowane z myślą o firmach działających na rynku międzynarodowym, oferując praktyczną wiedzę i narzędzia niezbędne do prowadzenia działalności. Tematy poprowadzą wybitni eksperci z ATNEO Doradztwo Cło Podatki Prawo.

Nowa formuła szkolenia zapewnia przystępne omówienie trudnych tematów oraz równowagę między intensywnymi zajęciami a czasem wolnym. Dzięki lokalizacji w centrum miasta, uczestnicy będą mogli zwiedzić Wrocław i skorzystać z atrakcji zaplanowanych przez organizatora.

 

 

Prelegenci


Rafał Pogorzelski

Prawnik, ekspert i licencjonowany doradca podatkowy. Doświadczony praktyk oraz prelegent licznych szkoleń dla przedsiębiorców w zakresie celno-podatkowych aspektów międzynarodowego i krajowego obrotu towarowego. Autor szeregu opracowań specjalistycznych w zakresie VAT i ceł. W prestiżowym rankingu International Tax Review po raz kolejny uznany jako Highly Regarded Leader. Partner w ATNEO.


Sylwester Witalis

Prawnik, ekspert i licencjonowany doradca podatkowy, z ponad 25-letnim doświadczeniem w obszarze ceł, podatku VAT, INTRASTAT oraz zagadnień związanych z handlem międzynarodowym. Posiada bogate doświadczenie w szeroko zintegrowanym doradztwie celno-podatkowym. Doradza największym polskim i międzynarodowym agencjom celnym, importerom oraz eksporterom. W prestiżowym rankingu International Tax Review uznany jako Notable Practitioner. Partner zarządzający w ATNEO.


Jakub Jaros

Prawnik, Dyrektor w ATNEO i Centrum Klasyfikacji Towarów i Usług. Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w obszarze podatku VAT, a zwłaszcza zagadnień związanych ze stosowaniem prawidłowych stawek VAT oraz klasyfikacją towarów i usług. Autor i współautor licznych publikacji dotyczących stawek VAT.
W prestiżowym rankingu International Tax Review uznany jako Rising Star.


Sylwia Grzesiak-Swatowska

Licencjonowany doradca podatkowy, prawniczka, Dyrektor w ATNEO. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie podatku VAT oraz ceł, w odniesieniu do transakcji importowych, eksportowych oraz wewnątrzwspólnotowych. Jej praktyka obejmuje realizacje licznych audytów celno-podatkowych, doradztwo podatkowe w zakresie VAT i ceł, wspieranie klientów w sporach z organami celnymi i podatkowymi. Swoje doświadczenie kształtowała w trakcie wieloletniej pracy zarówno w administracji publicznej, jak również w sektorze doradczym.

Piotr Sikorski

Licencjonowany doradca podatkowy, prawnik, ekspert ds. ceł i handlu międzynarodowego z wieloletnim doświadczeniem w obszarze ceł, zagadnień z zakresu taryfy celnej i klasyfikacji taryfowej oraz wartości celnej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie wieloletniej pracy w Ministerstwie Finansów, a następnie w firmach doradczych.

 

Program

Pierwszy dzień szkolenia

Kilkugodzinny moduł szkolenia skoncentruje się na szeroko pojętych transakcjach międzynarodowych, obejmując aspekty celne, podatkowe i prawne.
W formie warsztatowej uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę na temat obowiązków ciążących na eksporterach i importerach na przykładach towarowych i usługowych transakcji międzynarodowych. Będzie to również okazja do zrozumienia kluczowych pojęć, które ułatwią codzienne funkcjonowanie w międzynarodowym środowisku handlowym.

Drugi i trzeci dzień szkolenia

Uczestnicy skupią się na bardziej szczegółowych 
i zaawansowanych zagadnieniach, które mają bezpośredni wpływ na działalność eksportową i importową. Omówimy m.in. zmiany w procedurach celnych, sankcje handlowe, obowiązki wynikające z przepisów dotyczących pochodzenia towarów oraz najnowsze regulacje związane z handlem międzynarodowym.

Szczegółowy program szkolenia dostępny na życzenie.

 

Informacje organizacyjne

Termin: 9-11 października 2024 r.

Miejsce szklenia: Hotel Wyndham Wroclaw Old Town, ul. Św. Mikołaja 67, Wrocław

W cenie szkolenia Uczestnikom zapewniamy:
– udział w 3-dniowym szkoleniu o wysokim poziomie merytorycznym
– materiały dydaktyczne, testy sprawdzające nabytą wiedzę
– 2 noclegi w pokoju 1-osobowym w 4-gwiazdkowym hotelu w centrum Wrocławia
– pełne wyżywienie w trakcie szkolenia, w tym integracyjną kolację pierwszego dnia szkolenia; zaczynamy lunchem w dniu przyjazdu
– stałą asystę opiekuna szkolenia z ramienia NeoAkademii
– ofertę specjalną – pakiet dodatkowych atrakcji w pierwszym i drugim dniu szkolenia dla każdego uczestnika, w tym atrakcje indywidualne

UWAGA! Istnieje również możliwość uczestniczenia w szkoleniu bez konieczności korzystania z noclegów zapewnianych przez NeoAkademię. Gdyby byli Państwo zainteresowani takim wariantem, uprzejmie prosimy o indywidualny kontakt w celu ustalenia szczegółów Państwa uczestnictwa.

Cena: Cena udziału 1 osoby w szkoleniu wynosi 4 390 zł netto (+ VAT).

Rabaty:
– zapis i przedpłata do dnia 31 sierpnia 2024 r. – obejmuje 10% rabatu: 3950 PLN netto + VAT
– zapis i przedpłata między 1 a 15 września 2024 r. – obejmuje 5% rabatu: 4170 PLN netto + VAT
– zapis i przedpłata między 16 a 30 września 2024 r.: 4 390 PLN netto + VAT

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest:
– wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie NeoAkademii
– uzyskanie od Organizatora potwierdzenia rezerwacji udziału w szkoleniu
– uiszczenie przedpłaty obejmującej 100 % ceny udziału w szkoleniu – na konto:

NEOAKADEMIA Sp. z o.o., ul. Śniadeckich 17, 00-654 Warszawa
mBank S.A. 56 1140 2004 0000 3902 7904 9193 tytułem: udział (ilość osób) w szkoleniu celno-podatkowym w dn. 9-11 października 2024

Na Państwa życzenie prześlemy proformę na kwotę przedpłaty (w razie potrzeby prosimy o taką informację wraz z przesłaniem formularza zgłoszeniowego).

W przypadku braku możliwości uiszczenia przedpłaty bardzo prosimy o kontakt w celu ustalenia indywidualnego podejścia w zakresie rozliczeń finansowych.

ZOBACZ FOLDER i PROGRAM [PDF]

Szczegółowe informacje organizacyjne zostaną przesłane Uczestnikom kilka dni przed szkoleniem.